• HABERLER

  • Gunn-Rita Dahle Flesjå’ kendi takımını kuruyor

   MULTIVAN MERIDA BIKING TAKIMI'nın ortadan kaldırılmasının ardından Gunn-Rita Norveçli MERIDA distribütörü Stians Sport AS ve  Norveç Milli Takımı ile beraber yeni bir ekip kuruyor. Gunn-Rita, önümüzdeki iki sezon boyunca en yüksek seviyede devam edecek ve Dünya Kupaları, Avrupa Şampiyonaları ve Dünya Şampiyonaları ana hedefleri olacak. Sandnes, Norveç'te bir üs olacak, Norveç'te de daha düzenli olarak yarışacak.

   Gunn-Rita” MERIDA'ya güçlü bir bağlılık hissi duyuyorum. İnançları vardı ve bana yatırım yapmak istediler. Ocak 2002'den beri birlikte olduğumuz yolculuktan gurur duyuyorum ve 19 uluslararası şampiyonluk ve  altın madalyanın tümü MERIDA bisikletlerimde kazanıldı. Stians Sport AS, dünyadaki ilk MERIDA ithalatçısıydı ve en büyüklerinden biri olarak kaldı. MERIDA ailesinin bir parçası olmak kariyerine devam etmekten gurur duyuyorum. "  

   Gunn-Rita, 1995 sonbaharında profesyonel dağ bisikletçisi oldu. Spora bakılmaksızın Norveç'in en başarılı atletlerinden biridir. 20 yıllık kariyeri boyunca dağ bisikleti dalında en çok ödül kazanan bisikletçi oldu. Norveç için 28 uluslararası şampiyonluk madalyası kazandı.

  • José Antonio Hermida ve Joaquim Rodríguez, 2017 ABSA Cape Epic'te

   Bisiklet dünyasının iki devi, 2017 ABSA Cape Epic'e damgasını vuracak güçlü MERIDA FACTORY RACING ekibini kuracaklar. Eski Dağ Bisikleti Dünya Şampiyonu José Antonio Hermida, ABSA Cape Epic'e hiç yabancı değil ve dünyanın en önemli etap yarışında önemli bir figür ;  Joaquim Rodríguez ise resmi olarak yol yarışlarından çekildiyse de, deneyimini ve bilgisini BAHREIN MERIDA Pro Bisiklet Takımının genç ve deneyimli bisikletçileriyle paylaşmada aktif bir rol üstlenmiş ve ekibin yarışlarının çoğuna eşlik edecektir.

   İspanyol çift yıllarca beraber antrenman yapmış ve fiziksel yetenekleri, dostlukları ve inkar edilemez mücadele ruhları ile  onları Epic Cape Destanında izlemek ilgi çekici olacaktır.

   Hermida ”Özellikle Dünya Kupası yarışlarından emekli olduktan sonra, maraton ve etap yarışları için daha fazla çaba gösterebilirim. Ayrıca, henüz olayın parçası olmayan bir biniciye 'rehberlik etmek' zorunda olduğum yeni bir ekip kurulumuna (yanımda Purito'yla) katılmak fazladan bir mücadele olacaktır. Beklentimiz yüksek ve yüksek motivasyona sahibiz; spesifik bir hedef olmaksızın bu büyük etkinliğe damgasını vurabileceğimizi umuyoruz "dedi.

   Joaquim Rodríguez "BAHREIN MERIDA Pro Bisiklet Takımıyla çalışmak harika bir başlangıç ve dünyanın en büyük dağ bisikleti etkinliklerinden birinde yer almak için sabırsızlanıyorum. Motivasyonum yüksek ve dünyanın en iyi dağ bisikleti yarışçılarından biri olan José ile bir araya gelme ve öğrenme fırsatı için teşekkür ediyorum. Amacımız mümkün olan en yüksek seviyede performans göstermektir. Ama her şeyden önce eğlenmek ve bu yeni serüvenin keyfini çıkarmak istiyoruz. "

   Takım, BAHREIN MERIDA Pro Bisiklet Takımı formasının eşsiz bir tasarımını giyiyor ve bugünün en yetenekli etap yarışı bisikletlerinden biriyle donatılmış olacak. Her iki binici süper hafif, çevik ve yetenekli NINETY-SIX TEAM Ful süspansiyon bisiklet kullanıyor. 

  • En Ateşli Enduro Bisikletleri

   İngiltere'nin en önemli dağ bisikleti dergisi MBR, ONE-SIXTY 5000'i test etti. 

   Test ekibi derginin Şubat sayısında yayınlanan 'En Ateşli Enduro Bisikletleri' testinde yeni ONE-SIXTY 5000 modelimizi denedi ve 5000'i sadece beğenmedi "Testin Kazananı" olarak seçti. 

    İşte bu etkileyici testten alıntılar:  “Merida One-Sixty 5000, tepe aşağı hızlı inişler, atlamalar ve keskin dönüşler için tam bir canavar. Hepimiz doğru ellerde , en üst seviyede enduro yarışlarını  kolayca kazanabileceğinden eminiz. '

   ..ve....

    test ettiğimiz en memnuniyet verici sürüşe sahip en yetenekli enduro bisikletlerinden biri ve kesinlikle tavsiye edilir.'   MBR Şubat sayısında tam testi okumak veya PDF olarak  indirmek için burayı tıklayın.

   ONE-SIXTY ürün yelpazemizin ayrıntıları için burayı tıklayın(merida turkiye – one sixty ürünleri linki) ve test edilmiş ONE-SIXTY 5000'in geometrisi ve özellikleri dahil olmak üzere tüm ayrıntıları için lütfen buraya tıklayın.

  • 52.Cumhurbaşkanliği Türkiye Turu

   Bu sene 52.’si düzenlenecek olan Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turuna katılan iki profesyonel takımdan biri olan Lampre-Merida takımı zorlu geçmesi beklenen turun en iddialı takımlarından biri olacak. Geçen sene sporcusu Kristijan Durasek le turu kazanan Lampre-Merida takımı Reacto ve Scultura modellerini kullanacak.

  • Multivan Merida Biking Team

   Gunn-Rita Dahle Flesjå Zaferler Serisine Devam Ediyor

   Bir dahaki hafta Avustralya da gerçekleşecek olan Dünya kupası sezonunun ilk yarışında Multivan Merida Biking Team’den sadec e bir sporcu geçtiğimiz hafta sonu izinli değildi, Norveçli Gunn-Rita Dahle Flesjå. Uluslararası MTB İtalya serisinin son ve 4. Yarışında t Montichiari’s Trofeo Delcar’da ünvanını kourmak için yarışan sporcu bir önceki senede olduğu gibi yine yarışı kazandı.

   Yarışın ardından Dahle“Zorlu bir antrenman döneminden geçmem dolayısıyla her ne kadar yorgun olsam da her şeye rağmen bugün çok iyi hissetim. Bacaklarım güçlüydü ve genel kondisyonum da gayet iyiydi. Kazandığım için çok mutluyum. ” dedi.

  • Scultura Superlite Ltd

   Her zaman en yükseğe ulaşmaya çalışıyoruz-bu bizim genlerimizde var. Merida Ar-Ge ekibinin seri olarak üretilen en hafif yol bisikletini üretme çabalarının sonucu olan 4,55 kg ağırlığındaki Scultura Superlite LTD sadece 100 adet üretildi. Her biri kişiye özel sertifikalı olan Scultura Superlite LTD modern zanaatkârlığın ve karbon üretim teknolojisinin zirve noktasıdır. LTD CF5 kadro 400 parça karbonla sentetik pozitif EPS kullanılarak şekillendirilmiştir.

   Tasarımında minumum ağırlık ve maksimum konfor hedeflenen Scultura LTD’de aerodinamik “NACA” profiller kullanılmıştır.

  • Merida Bikes International Strava club

   Strava kullanan biniciler için müjde , geçtiğimiz aylarda açılan MERIDA BIKES INTERNATIONAL strava club’da sürüşlerinizi paylaşabilir, favori segmentlerinizde diğerleriyle yarışabilir, binlerce Merida kullanıcısı ile sürüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

   http://www.strava.com/clubs/merida-bikes-international-169378