MERIDA DÜNYANIN EN BÜYÜK BİSİKLET ÜRETİCİSİAslı Bisiklet olarak distribütörlüğünü yaptığımız ve pazarını sürekli geliştirdiğimiz markalarımızdan birisi Merida'dır. Merida markasının şirket felsefesi ayrıntılı olarak incelendiğinde strateji geliştirme, problem çözme ve kaynakların doğru kullanım özelliklerini içerdiği görülür. Bu felsefenin temel fikri araştırma ve geliştirmedir.                                                                                                 Merida’nın oluşturduğu araştırma ve geliştirme merkezindeki, Merida Multivan yarış takımının başarılı üyesi Moritz Milatz’ın yaptığı test sürüşleri ve katıldığı yarışlardan sunduğu verilerin teknik analizleri yapılır. Bu konuda Almanya’nın Eslingen Üniversitesin de bulunan Araç teknoloji Enstitüsünden de bilimsel destek alınır. 

Merida Takımının ve Test pilotlarının yetenekleri Dünyanın en heyecan verici bisikletlerinin yaratılmasına, sınırların tanımlanması ve standartların belirlenmesi çalışmalarına başlangıç noktası oluşturmuştur.
 
 
Almanya Araşıtrma Geliştirme Merkezinde geliştirilen kadro planları Taiwan merkez fabrika ile paylaşılarak , en iyi karbon ve alüminyum kadroları üreten birimlerin uzmanlığı ile Merida nın mükemmelliğini yansıtan bisiklet kadrolarının üretilmesi sağlanır. 
 
Merida bisikletleri; her zaman nitelikli insan gücü kaliteli üretim malzemelerinin en iyi kombinasyonlar da bir araya getirilmesi yenilikçi ve kaliteli ürün sunmayı hedefleyen Alman teknolojisinin birleşiminden doğmuştur. Merida, çağının en önde gelen kusursuz üretim merkezlerine sahip bir dünya markasıdır.