(Optional) This text will appear in the inbox preview, but not the email body.

Vincenzo Nibali'den tarihi zafer 

 

BAHRAIN MERIDA PRO CYCLING TEAM, Milano-Sanremo bahar klasiğine güçlü bir ekip gönderdi. Yarışın son saatinde güçlü bir takım çalışmasından sonra Vincenzo Nibali, bisikletin efsaneleşmiş yarışlarından bir diğerini daha kazanmak için Poggio'da atağını gerçekleştirdi.


Topografya açısından bakıldığında bahar klasiği olan Milano-Sanremo'dan daha zorlu yarışlar olabilir. Ancak Kuzey İtalya'nın ticari başkenti ile Ligurya sahilindeki kaplıca kenti arasındaki mesafe 294 kilometreye ulaştığı için, bu yarışı kazanmanın kendine has zorlukları var. 


Poggio tırmanışının üst yamaçlarında Nibali, Letonya'nın ulusal şampiyonu Krists Neilands'ın atağına karşılık vererek, Poggio'da 12 saniyelik bir avantaj yakaladı..


Son altı kilometrede Vincenzo Nibali, üstün bisiklet hakimiyetinden becerilerinden yararlandı: Sicilyalı, seralar üzerindeki büklümlü teknik inişlerde liderliğini korudu. Düzlük olan son üç kilometre ise tam bir kovalamacaya döndü, çünkü güçlü sprinterleri olan takımlar, yarış liderini yakalamak için ellerinden geleni yaptılar. 

Bu arada Nibali, MERIDA’nın aerodinamik olarak tasarlanmış REACTO Vision’un akıcı «Metron 6D» gidonundan faydalanıyordu. BAHRAIN MERIDA'dan Sonny Colbrelli  9. sırada,takımın  ilk 10'da tamamlandı. 

 
 

 

 Aslı Bisiklet